Maršrutas – Aš tave mylėjau, Klaipėda…

Šis maršrutas sukurtas minint Klaipėdos krašto rašytojos Ievos Simonaitytės 120-ąsias gimimo metines. Rašytoja Klaipėdoje gyveno 1921–1938 metais.

Pasivaikščiosime Klaipėdos gatvėmis, kurios dar mena rašytojos pėdsakus. Lydima mamos jauna 23-ejų Ieva Simonaitytė į prancūzų valdomą Mėmelį, atvyko 1921 sausio 2-ąją. Miestas viliojo ją savo naujomis galimybėmis. Nuo vaikystės būdama silpnos sveikatos, mažoji Ėvikė neturėjo galimybės net lankyti mokyklą, ją mokė mama ir knygos. Klaipėdoje tikėjosi rasti naują darbą, mat iki šiol savo gimtajame Vanagų kaime arba prižiūrėdavo giminaičių vaikus, ganydavo žąsis, siūdavo, arba tiesiog dirbo tarnaite. O mieste bus tarnautoja, o ne tarnaitė – taip tuomet svajojo jauna, dar tik pradedanti savo kūrybinį kelią rašytoja. Iš tikrųjų ją pakvietė į Klaipėdą Ansas Bruožis, tuomet dirbęs konsulato sekretoriumi Klaipėdoje.

Aš tave mylėjau Klaipėda

Maršutas – Buvo visko: Ėvės takais

Šis maršrutas – tai pažintis su Ieva Simonaityte (Ewa Simoneit, 1897 m. sausio 23 d. Vanagai – 1978 m. rugpjūčio 27 d. Vilnius) – žymiausia Mažosios Lietuvos gyvenimo fiksuotoja. Jos gyvenimas, kūriniai – tai raktas į Mažosios Lietuvos pažinimą.

Pirmasis sustojimas – Priekulės miestelio centre, prie paminklo, skirto Ievai Simonaitytei – „Šventvakarių Ėvė“. Ievos Simonaitytės atminimas neatsiejamas nuo Priekulės. Ji miestelyje vasarodavo ir kurdavo…