Sigitas Poškus

Lietuvių poetas, prozininkas, vienas savičiausių ir įdomiausių šiuolaikinių vaikų rašytojų

Gimė 1957 metais. 1975 m. baigė Stasio Šimkaus aukštesniosios muzikos mokyklos (dab. Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija) muzikos teorijos specialybę, 1985 m. Vilniaus universitete – lietuvių kalbos ir literatūros studijas. Šiaulių ir Klaipėdos universitetuose skaitė paskaitas apie vaikų literatūrą, paskelbė metodinės literatūros. Dirbo Klaipėdos menininkų namų direktoriumi. Rašė publicistinius straipsnius, redagavo poezijos ir prozos knygas. Rengė literatūrinės kūrybos seminarus ir pamokas moksleiviams.
Debiutavo 1991 m. poezijos rinkiniu „Eilėraščiai“. 1994 m. tapo Lietuvos rašytojų sąjungos nariu. Nuo 1995 m. rašė kūrinius vaikams.
S. Poškaus knygų vaikams siužetai – tai žaidimas su itin „sunkiu“ adresatu, visai mažu vaiku: knyga „Trumpos pasakaitės” skirta klausymui arba ankstyvajam skaitymui. Tarsi nepastebimai pereinama iš prozinio teksto į eiliuotą, išmoningai panaudojama mįslė, kryžiažodis. Autorius apskritai labai atidus skaitytojo amžiui. „Nebaigtoje pasakoje” S. Poškus eksperimentuoja su kalba: atsisako skyrybos ženklų (vaikų poezijoje tai nauja), taip susilpnindamas sintaksinius žodžių ryšius ir leisdamas įsižiebti įvairiems prasmių niuansams; kai kurie jo eilėraščiai yra visai be teksto – žaidžiama vien garsais. Įtaigiai provokuojamas ir gana filosofinis pasaulio, jo subjektyvumo suvokimas.

1995 m. geriausia metų knyga vaikams „Trumpos pasakaitės“ apdovanotaTarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus premija.
1998 m. geriausia metų knyga vaikams „Nebaigta pasaka“ apdovanota IBBY Lietuvos skyriaus premija.
2003 m. geriausia metų poezijos knyga vaikams „Vieną kartą“ apdovanota IBBY Lietuvos skyriaus premija.
2007 m. geriausia metų poezijos knyga vaikams „Amalgama“ apdovanota IBBY Lietuvos skyriaus premija.
2007 m. knyga „Su varna Barbora“ nominuota Metų knygos vaikams rinkimuose.
2009 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos diplomas gražiausios metų knygos konkurso teminėje grupėje „Knygos vaikams ir jaunimui“ už knygą „Vieną kartą“ (dailininkai R. Joni, A. Tarabilda).
2015 m. Poezijos pavasario prizas vaikų poetui – už istorijų ir eilėraščių ciklą vaikams „Pusryčių skaitiniai“ ir „Pietų skaitiniai“ (Klaipėdos universiteto leidykla).
Mirė 2021 metais.

2018 m. literatūrinė Ievos Simonaitytės premija už eilėraščių, trumpų istorijų vaikams, tėvams ir seneliams knygas „Varškėčių skaitiniai“, „Uogienės skaitiniai“, „Palėpės skaitiniai“, „Bambuko pagaliukai“ bei „Baltijos valdovė“.